Blog o podróżach i ludziach, ale także o wszystkim tym, co może Cię spotkać, jeśli tylko odważysz się wypłynąć ze swojego portu, ze swej bezpiecznej przystani i otworzysz się na to, co znajduje się poza Twoją zatoką... a jeśli to zrobisz otworzą się mosty i nowe możliwości - wyruszamy?

Translate

piątek, 22 marca 2013

Backpacking - wakacje dla każdego


Backpacking staje się coraz bardziej popularną formą podróżowania w Polsce, a liczba prowadzonych blogów jest dowodem na to, że w zasadzie każdy może zostać backpackersem, wystarczy tylko mieć w sobie zapał do poznawania nowych miejsc i wziąć sprawy w swoje ręce.


Czym jest backpacking?

Backpacking stanowi formę podróżowania i poznawania świata na własną rękę, we własnym tempie i w zasadzie na własne ryzyko:). Często podkreśla się jego niskobudżetowość, co rzeczywiście stanowi niewątpliwą przewagę backpackingu, ale wymaga planowania z wyprzedzeniem, ponieważ bazuje na transporcie publicznym, hostelach i tanich liniach lotniczych.

Nierzadko bywa także sztuką improwizacji, ale i determinacji - tutaj nie ma opieki uśmiechniętego i pomocnego rezydenta, za wszystko odpowiadasz sam, bo Ty właśnie jesteś organizatorem wyprawy.
Nieodzownym atrybutem backpackersa jest plecak - im bardziej sfatygowany podróżą, tym lepszy:)

Styl życia

Tradycja hipisowska, ale przede wszystkim poszukiwanie autentyczności i egzotyki ukonstytuowały backpacking jako swoisty styl życia wielu ludzi na całym świecie. Społeczność backpackersów stanowią ludzie niezależni i otwarci, chcący eksplorować odwiedzane miejsca. Wyprawa backpackerska zazwyczaj zajmuje więcej czasu niż standardowy urlop, bo przecież celem jest poczucie i zasmakowanie innego życia, życia TAM.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz