Blog o podróżach i ludziach, ale także o wszystkim tym, co może Cię spotkać, jeśli tylko odważysz się wypłynąć ze swojego portu, ze swej bezpiecznej przystani i otworzysz się na to, co znajduje się poza Twoją zatoką... a jeśli to zrobisz otworzą się mosty i nowe możliwości - wyruszamy?

Translate

środa, 13 marca 2013

cudze chwalicie... Solina

Widok z zapory na Jezioro Solińskie

Uroków i krajobrazów Bieszczad w zasadzie nie trzeba już reklamować, każdy kto szuka urokliwych miejsc i niezapomnianych wspomnień powinien tu zawitać. Atrakcją regionu jest Jezioro Solińskie, będące zbiornikiem zaporowym. które imponuje swą linią brzegową o długości ponad 160 km, głębokością maksymalną wynoszącą 60 metrów, ale przede wszystkim swą największą w Polsce pojemnością równą 472 mln m3.
Jezioro Solińskie

Budowa zapory rozpoczęła się w 1960 roku, trwała niemalże 9 lat i zaangażowanych w nią było 2 tysiące osób. 

Jej efekt jest rzeczywiście imponujący, ponadto w chwili obecnej staje się miejscem coraz bardziej atrakcyjnym pod względem rekreacji.

Na brzegach jeziora istnieje wiele ośrodków rekreacyjnych, a samo jezioro ma do zaoferowania wiele atrakcji. 

W Jeziorze Solińskim można się kąpać, ale w wyznaczonych kąpieliskach. Ponadto istnieje możliwość uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa, a nawet windsurfingu. Dosyć zabawną alternatywą jest możliwość wypożyczenia rowerka wodnego w kształcie samochodu.


Rowerek wodny na Jeziorze Solińskim

Dobrym źródłem informacji jest http://www.solina.info.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz